Поврзете се со нас

Германија

Халанд со лукава тактика задржуваше време по сензационалниот пресврт на Борусија (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/BVB

Ерлинг Халанд не постигна гол на вчерашниот драматичен меч против Ајнтрахт Франкфурт, но затоа на големо го прославуваше фантастичното враќње и триумфот на неговиот тим.

Борусија Дортмунд одигра катастрофално прво полувреме и имаше негатива од 2:0 до 70-та минута, а потоа следеше експлозивна завршница од гостите и Азар, Белингем и Дауд се погрижија за комплетен пресврт.

Головите во 71-та, 87-та и 89-та минута ги шокираа домашните фудбалери, кои на крајот мораа да гледаат како „милионерите“ го задржуваат времето во судиското продолжение.

Од последните секунди, за издвојување е реакцијата на Ерлинг Халанд, кој успешното задржување на времето го прослави како да постигна гол.

Со ова, Халанд покажа дека е исклучително приврзан за Борусија и кога не постигнува голови, па радоста не ја криеше ниту на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни