Поврзете се со нас

Германија

Халанд се збогуваше со „Жолтиот Ѕид“, навивачите го поздравија со овации и скандирање (ВИДЕО)

Објавено

на

Ерлинг Халанд го договори својот следен клуб и тоа е премиерлигашот Манчестер Сити во кој ќе се пресели по крајот на оваа сезона.

Денеска Норвежанецот го игра последниот меч во дресот на Борусија Дортмунд, клуб кој му направи голема чест и достојно го испрати играчот кој редовно ги тресеше противничките мрежи на скоро секој натпревар.

Халанд доби сувенир од челниците на клубот, а бурно беше поздравен од најверните домашни навивачи, популарниот „Жолт ѕид“ на „Сиганл Идуна Парк“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни