Поврзете се со нас

Англија

Халанд сака да игра за Бетис, капитенот Хоакин му порача: Нема место за тебе (ВИДЕО)

Објавено

на

Ерлинг Халанд во текот на овој преоден рок од Борусија Дортмунд се пресели во Манчестер Сити, но по се изгледа напаѓачот има друга желба која ќе му остане неостварена.

Имено според легендата на Бетис, Хоакин Санчез младата ѕвезда сака да игра за клубот од Севилја, но едноставно нема место за него во освојувачот на Купот на Шпанија. Хоакин за време на летниот одмор наиде, се сретна со Ерлинг, па во свој стил се пошегува и ова видео за брзо време стана вирално.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни