Поврзете се со нас

Шпанија

Халанд не остана рамнодушен и со еден збор го опиша Белингам (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Џуд Белингам игра неверојатен фудбал на стартот на сезоната и има почеток од соништата како фудбалер на Реал Мадрид, бидејќи има учинок каков што не се памети од времето на Кристијано Роналдо.

Англичанецот постигна 10 гола на 10 натпревари за првиот тим на Реал и на тоа има придодадено три асистенции, што прави да биде убедливо најдобар играч во Европа во овој момент.

Белингам денеска постигна два гола во победата над Осасуна, а за страшниот голгетерски учинок доби пофалба и од „Златната копачка“ за минатата сезона.

Ерлинг Халанд не остана рамнодушен на објавата која ја имаше Џуд на социјалните мрежи, па неговите игри ги опиша со само еден збор.

– Нереално……

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни