Поврзете се со нас

Англија

Халанд издвои еден играч на Ливерпул: Тој е неверојатен

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Ливерпул и Манчестер Сити ќе водат голема битка во дербито на колото во Премиер лигата, дуел на две екипи во кои има многу квалитетни играчи.

Име голема взаемна почит, па така Ерлинг Халанд пред пресметката на „Енфилд Роуд“ издвои еден играч на противникот кого добро го познава-тоа е Доминик Собослаи.

-Со оглед на тоа како е Премиер лигата, се се сведува на тоа да се биде таму горе и потоа, во последните неколку месеци, да се биде најдобриот тим. Така треба да го правите тоа. Тоа ќе биде навистина голем меч и има многу претстојни убави средби во текот на следните месеци. Затоа играме фудбал, поради овие дуели. Имаат и одлични играчи. Тие купија и нови играчи. [Доминик] Собослаи е неверојатен. Ливерпул има многу одлични играчи, но доброто е што и ние имаме многу добри играчи. Треба да бидеме храбри кога го играме нашиот фудбал и треба да бидеме подготвени. Ќе се обидеме да ги победиме, -порача Норвежанецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни