Поврзете се со нас

Германија

Халанд има уникатен план за периодот откако ќе ја заврши кариерата

Објавено

на

Foto:Borussia Dortmund/Twitter

Ерлинг Халанд е фудбалер на Борусија Дортмунд, кој веќе покажа со каков потенцијал располага и за кој одамна се интересираат сите големи европски клубови.

Норвежанецот ќе биде главна трансфер цел на великаните во јуни, а дотогаш ќе ги полни мрежите во дресот на бундеслигашот.

Според последното интервју за „Скај“, Халанд има интересен и уникатен план и за периодот откако ќе ја заврши кариерата.

– Секогаш кога имам можност, се обидувам да се опуштам.

– Возам трактор, хранам животни на фарма и тоа ќе го правам во иднина. Планирам да имам една мала фарма и ќе работам на неа, – изјавил Халанд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни