Поврзете се со нас

Свет

Хаџиевски стави крај на приказната со Хата (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот фудбалски стратег, Ѓоко Хаџиевски не е повеќе тренер на екипата на Хата од Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ).

Клубот ја информираше јавноста дека двете страни одлучиле да се разделат, а интересно е тоа што до прекинот на соработката дојде откако Хата ја запиша првата победа во сезоната и тоа против Гулф Херои (4-3).

Ѓоко дојде на оваа функција во јули што значи дека приказната траеше само околу три месеци. Ова за нашиот стратег беше втора епизода во овој клуб, првата беше во натпреварувачката 2016/2017.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни