Поврзете се со нас

Боречки спортови

Хабиб е вистинска фудбалска енциклопедија, ги знае сите победници во Лигата на шампионите како и сите…

Објавено

на

blank

Пенизонираниот УФЦ борец, Хабиб Нурмагомедов  прикажа огромно познавање за фудбалот во една од последните објави кои излегоа на социјалните мрежи.

Хабиб е познат како вљубеник во фудбалот, а тоа го покажа уште еднаш  во најновото видео кое се појави во јавноста.

Нурмагомедов кој е фан на Реал Мадрид на видеото ги набројува сите победници во Лигата на шампионите годините наназад, а потоа ги набројува и освојувачите на Златната топка од 1998 година па навака.

Дагестанецот уште еднаш прикажа одлично  фудбалско познавање, а видеото брзо стана вирално низ социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни