Гвардиола задрема на пресот по победата над Базел (Видео)

pep-pres

Пеп Гвардиола не штедеше комплименти за Илкај Гундоган по крајот на вчерашниот меч меѓу Базел и Манчестер Сити во осминафиналето во Лигата на шампионите, но мора да се напомене дека долгата прес-конференција му создаде и еден необичен проблем на изморениот Шпанец.

Гвардиола ги испочитува сите прашања на новинарите и професионално им одговори, но сепак во еден момент задрема на пресот додека преведувачот им ја дефинираше неговата изјава на новинарите од Швајцарија….

Facebook Коментари