Гвардиола прикажа технички квалитети на тренингот, Сити ја одбележа минијатурата на Твитер (Видео)

pep-rodri

Манчестер Сити денеска го имаше третиот тренинг од летните подготовки кој ги стартуваше Пеп Гвардиола со играчите кои ги има на располагање, но од почетните возбудувања во комплексот, најголемо внимание привлече еден потег на шпанскиот стручњак.

Официјалниот Твитер профил на Сити се обиде да долови дека Гвардиола се уште ја нема загубено магијата во своите нозе, прикажувајќи го во едно интересно светло кое само не потсетува каков голем е фантастичен техничар беше некогашниот играч за врска.

Facebook Коментари