Поврзете се со нас

Англија

Гвардиола ја откри тајната на Сити за успесите: Имаме многу пари за да купиме неверојатни играчи (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Манчестер Сити својата одлична форма ја потврди и во Лигата на шампионите каде славеше над Борусија Менхенгладбах со 2-0 во првата средба од осминафиналето и со тоа широко си ја отвори вратата за пласман меѓу осумте најдобри на стариот континент.

Ова за составот од „Итихад“ беше 19 триумф во низа во сите натпреварувања, а по средбата во Будимпешта предводникот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола даде една интересна, ама и искрена изјава за тајната за успесите.

-Имаме многу пари за да купиме неверојатни играчи. Тоа е вистина. Без квалитетни играчи, не можеме тоа да го сториме. Хуманоста на оваа група … играчите се фантастични и имаат неверојатен однос. Тие го играт секој меч и размислуваат само за победа, -порача Гвардиола.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни