Поврзете се со нас

Англија

Гвардиола испофали еден свој играч: Играше како Меси

Објавено

на

foto:twitter.com/ManCity

Манчестер Сити вчера ја наполни мрежата на Борнмут, а на теренот доминираа засилувањето Жереми Доку и староседелецот Бернардо Силва, кој повторно ја имаше улогата на лидер на теренот.

Менаџерот Пеп Гвардиола уште еднаш не го криел воодушевувањето од настапот на Португалецот, споредувајќи го со Лео Меси.

– Силва е еден од најдобрите играчи во Премиер лигата и Европа, секогаш сум го кажувал ова.

– Акцијата и ударот за вториот гол во моментот ме потсетија на Меси, Лео го правеше тоа често.

– Можеби тоа е преголем комплимент за него, но го заслужува, – рекол Гвардиола.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни