Поврзете се со нас

АТП

Гвардиола го збуни Зверев, Германецот со барање: Ако се…(ВИДЕО)

Објавено

на

Александер Зверев дојде до посакуваниот резултат и обезбеди осминафинале на Вимблдон со славјето над Камерон Нори во три сета.

Зверев преку луд тај-брејк од 32 поени до осминафинале на Вимблдон (ВИДЕО)

По мечот Германецот го имаше стандардното интервју, обраќање, па ја искористи оваа прилика да го поздрави Пеп Гвардиола кој беше во ложата и го следеше натпреварот.

-Чест е да се игра на овој прекрасен терен, да се игра пред кралската ложа, имавме многу фантастични гости, за мене број еден фудбалската легенда Пеп Гвардиола. Кога го видов Пеп бев многу нервозен неколку гејмови, ти благодарам што дојде, чест и привилегија е што си тука.

-Уште една работа, на Баерн Минхен му е потребен тренер. Ако се умориш од фудбалот, можеш во секое време да ме тренираш на тенискиот терен, -порача Зверев.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни