Поврзете се со нас

Светски првенства

Гвардиол: Она што беше Бразил, тоа сега е Хрватска (ФОТО)

Објавено

на

Хрватска со проверен рецепт дојде до полуфиналето на Светското првенство и тоа откако вечерва му зема мерка на првиот фаворит за пехарот Бразил.

Хрватите се бореа, издржаа без да примат гол 90 минути за да во продолженијата одговорат на голот на Нејмар преку Петковиќ за пенал серија во која момците на Далиќ без извонредни, без ниту едно промашување и заслужено отидоа во наредната фаза на Мундијалот.

Еден од најдобрите на теренот повторно беше дефанзивецот Јошко Гвардиол кој ги искористи социјалните мрежи за да испрати една порака:

-Она што беше Бразил, тоа сега е Хрватска, -порача стоперот кој игра брилијантно во Катар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни