Поврзете се со нас

Лига на нации

Гундоган: Ова беа луди 90 минути…(ФОТО)

Објавено

на

Селекциите на Англија и Германија одиграа луд натпревар во Лигата на нации, натпревар кој на крајот заврши со шест гола и со резултат 3-3.

Сите шест погодоци паднаа во вториот дел, гостите поведоа со 2-0 по што „гордиот албион“ направи чудесен пресврт од 72 до 83 минута за да на крајот Хаверц стрела во 87 минута за поделба на бодовите во овој меч кој немаше никакво значење за двете репрезентации.

Еден од погодоците за Германија беше дело на Илкај Гундоган кој по натпреварот испрати порака, заклучок за случувањата на „Вембли“.

-Ова беа луди 90 минути. Имаше некои позитивни работи на кои треба да ја градиме играта, но и многу работи на кои треба да работиме за да ги поправиме пред почетокот на Светското првенство, -напиша Гундоган.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни