Поврзете се со нас

Шпанија

Гундоган го поврзуваат со Саудиска Арабија, Чави даде интересен одговор (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBarcelona_es

Барселона ја очекува дуел со Рајо Валјекано во Примера, а во пресрет на истиот тренерот Чави Ернадес имаше соочување со медиумите, новинарите каде одговораше на големо број на прашања.

Едно од нив беше поврзано со Илкај Гундоган и можноста тој да си замине од сегашната средина по само неколку месеци и тоа во Саудиска Арабија.

Чави беше запрашан за тоа дали има вистина во тоа, дали може да ја потврди таа вест, а шпанскиот стратег даде интересен одговор кој многу зборува.

-Ама тој нели бара тука куќа? Од весник во Саудиска Арабија? Боже. Шукран (благодарам на арапски), -истакна Чави.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни