Поврзете се со нас

Шпанија

Гудељ предвреме ја заврши оваа сезона

Објавено

на

Фото:twitter.com/DirectoCCF

Сите оние кои редовно ги пратат фудбалските настани многу добро знаат кој е Немања Гудељ кој е дел од екипата на Севилја, но во изминативе месеци, година доста се говореше за неговиот брат Драгиша меѓутоа не е од спортски причини.

Тој во два наврати имаше проблеми со срцето, па лекарите буквално мораа да го спасуваат неговиот живот за да сега стигне веста од неговиот клуб Кордоба дека Србинот нема повеќе да настапува во оваа сезона.

Ова значи дека актуелнава кампања за него е завршена, но дефинитивно е знак прашање дали воопшто ќе се врати на зелениот тепих како играч со оглед на здравствените проблеми и ризокот кој постои околу неговиот жовот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни