Поврзете се со нас

Шпанија

Грузија не упати ниту еден удар кон голот на Симон, Шпанија закажа мега дерби на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/SEFutbol

Репрезентацијата на Шпанија без проблеми ја совлада Грузија (4-1) и обезбеди место во наредната фаза на Европското првенство.

Грузијците не упатија ниту еден удар во рамките на голот на Симон што доволно говори за нивната игра на вечерашниот меч во Келн на кој 21 минута благодарение на автоголот, насмасната реакција на дефанзивецот Ле Норман.

Ама нивниот гол постојано видеше во воздух, голманот Мамардашвили правеше се што можеше, но во 39 минута Родри израмни на 1-1, резултат со кој се замина на полувреме.

И по паузата видовме иста слика, апсолутна доминација на Шпанците, доминација која сега беше крунисана со три гола од Руиз, Вилијамс и Олмо.

Ровал на „црвената фурија“ во четвртфиналето ќе биде Германија што значи имаме супер, мега дерби.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни