Поврзете се со нас

Македонија

Грнчаров повторно ќе биде дел од Вардар

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Бобан Грнчаров одново е дел од нашиот најтрофеен фудбалски колектив Вардар.

Грнчаров во два мандати го носеше дресот на „црвено-црните“ со тоа што во оној вториот остави далеку поголема трага и беше дел од генерацијата која испиша историја во македонскиот фудбал, односно од екипата која играше во Лигата на Европа.

Сега популарниот Грне ќе има сосема поинаква улога и ќе биде дел од стручниот штаб на Вардар.

Останува да видиме како оваа најнова промена, додавка ќе влијае врз играта и резултатите на скопскиот состав кој се наоѓа пред тешка мисија да се врати во елитната домашна конкуренција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни