Поврзете се со нас

Германија

Грк постигна бизарен автогол во Купот на Германија (ВИДЕО)

Објавено

на

Штутгарт во меч со три погодоци успеа да слави над Падерборн во Купот на Гермнија, поточно да обезбеди пласман меѓу осумте најдобри во оваа конкуренција.

Прволигашот направи чудесен пресврт во завршницата и со погодоци во 86 и 95 минута дојде до место во следната фаза. Меѓутоа освен по овој резултат средбата во Падерборн ќе остане запаметена по бизарниот автогол што си го даде гостинскиот играч Константинос Мавропанос.

Гркот се обиде да врати една топка во раната фаза до својот голман, потег кој се покажа како катастрофален со оглед на тоа што истата заврши во мрежата на Милер.

Во вториот вечерашен дуел Унион Белин беше подобар од Волфзбург со 2-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни