Гризман ја здрма Германија, нова победа на Гибралтар (Видео)

francija

Нови натпревари се одиграа вечерва во Лигата на нации, а најважните победи ги обезбедија селекциите на Франција и Гибралтар.

Во дербито Франција со пресврт во вториот дел дојде до триумф над Гермнија од 2-1. Крос во 14 минута погоди за „панцирите“, но во продолжението „галските петли“ го возвратија ударот и успеа да дојдат до славе пред своите гледачи во Париз.

Главниот збор го имаше Гризман, прво во 62 минута со глава израмни на 1-1, а во 80 го реализираше ударот од белата точка.

Во нашата група Гибралтар направи уште едно големо изненадуавње, па по триумфот над Ерменија се избори за славје и над Лихтенштајн.

Кабрера и Чиполина го „избришаа“ голот на Чиполина за конечни 2-1.

Сега Гибралтар и Лихтенштајн имаат по 6 бода, Македонија има 9, а пак Лихтенштајн е последен со три поени.

Facebook Коментари