Поврзете се со нас

Германија

Грималдо со мајсторски гол од слободен удар ја замолкна „Алијанц Арена“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/brfootball

Баерн Михен и Баер Леверкузен го играат дербито во Бундеслигата, а по првото полувреме резултатот е 1-1.

Домаќините го отворија резултатот преку Хари Кејн, но Алекс Грималдо во 24 минута ја замолкна „Алијанц Арена“ со ремек делото од слободен удар.

Ова е мајсторијата на Шпанецот која сигурно ќе влезе во конкуренција за најубавите погодоци во кампањата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни