Поврзете се со нас

Англија

Грилиш со еден потег ги воодушеви фудбалските фанови (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Сити не успеа да оствари позитивен резултат на дербито со Арсенал поточно со поразот од 1-0 падна дури на третата позиција во Премиер лигата.

Со оглед на тоа што победничкиот гол падна во завршните минути, донесе нервоза на теренот и тоа најдобро се виде со Кајл Вокер. Од друга страна пак го имаме Џек Грилиш кој не доби шанса за настап од страна на Пеп Гвардиола, но и покрај тоа и негативниот резултат на неговата екипа тој најде време за домашните фанови, неколку дечиња кои сакаат да се фотографираат со него, а еден од нив го доби и неговиот дрес, маица.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни