Поврзете се со нас

Англија

Грилиш издвои неколку минути за фан на Јунајтед и ја воодушеви цела англиска јавност (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/England

Џек Грилиш е голема фудбалска ѕвезда и често знае да се најде во центарот на вниманието поради своите потези надвор од теренот, но покрај тоа што знае да се забавува, фудбалерот на Манчестер Сити веќе во неколку наврати се покажа како исклучителн скромна и учтива личност.

Грилиш на најдобар можен начин се претставил и по крајот на натпреварот кој се одигра меѓу Англија и Малта, бидејќи во подтрибинскиот простор на „Вембли“ издвоил време за фудаблски фан со посебни потреби.

Џек одвоил дел од своето драгоцено време и развил навистина срдечна и пријатна конверзација со навивачот, кој инаку му признава Грилиш дека е голем фан на Манчестер Јунајтед.

Грилиш покажува класа со своите одговори и без оглед на ривалството се погрижил за навистина уникатен момент, а истиот бил овековечен и од новинарите кои останале воодушевени во подтрибинскиот простор.

Понизноста е ретка карактеристика за големите фудаблски ѕвезди, но Грилиш во повеќе наврати покажал дека не лета во облаци и затоа повторно добива многу пофалби од англиската јавност.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни