Поврзете се со нас

Англија

Градска трансфер пресметка: Сити им прави проблем на „ѓаволите“ во трката за трансферот на играч од Премиер лигата

Објавено

на

blank

Клубовите од Премиер лигата иако се насочени кон финишот на првенството сепак размислуваат и за склопување на тимовите за следната сезона.

Во јавноста постојано се слушаат разни шпекулации, а името на Џек Грилиш речиси цела година беше поврзувано со трансфер во Манчестер Јунајтед.

Сепак, како што сега пишува „Дејли Телеграф“ трансфер на капитенот на Астон Вила планира и Манчестер Сити.

Тоа ќе се случи доколку Лерој Сане си замине во редовите на Баерн Минхен, а таквиот трансфер и тоа како е возможен ова лето.

Астон Вила за услугите на Грилиш бара околу 40 милиони фунти што нема да претставува проблем за двата клуба од Манчестер.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни