Поврзете се со нас

Македонија

Гостивар се засили со плејмејкерот Вокер (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот кошаркарски прволигаш Гостивар ги засили своите редови со 24-годишниот Џоџо Вокер.

Се работи за плејмејкер кој треба да ја пополни дупката која ја оставија Малколм Армстед и Стаки Мозли, играч на кого ова ќе му биде прв европски предизвик. Во последната сезона во НЦАА лигата во дресот на Портланд Пилотс имаше просек од 11, 8 поени, 3,3  скока и 3 асистенции.

Претходно да потсетиме Гостивар ги обезбеди услугите и на Џелоун Фрајдеј кој ги покрива позициите 4 и 5.

Ново име во таборот на прволигашот: Фрајдеј ќе го чува кошот на Гостивар (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни