Поврзете се со нас

Македонија

Гостивар се пофали со три засилување, а дванаесет играчи потпишаа нови договори

Објавено

на

Екипата на Гостивар во натпреварувачката 2023/2024 ќе биде дел од Првата македонска лига, па клубот веќе почна да се подготвува за тој предизвик.

Од Гостивар си заминаа дел од играчите, но на нивно место ќе бидат ангажирани адекватни замени и тоа се гледа по последните потези. Нови членови на македонскиот прволигаш се Пепи Ѓоргиев, Мустафа Мујезиновиќ и Зехрудин Мехмедовиќ.

Ѓоргиев и Мујезиновиќ и се познати на домашната публика, последниот тим на Пепи беше Шкупи, додека Мустафа играше за Шкендија. Мехмедовиќ пак е српски интернационалец кој доаѓа од Сингапур.

Воедно дури 12 фудбалери ја продолжија верноста кон „сино-белите“ и тоа  Реџан Абази, Емран Рамадани, Бујар Абази, Андреј Кировски, Фисник Зука, Амир Јашар, Ринор Ајдини, Фахрудин Ѓурѓевиќ, Рушту Јонус, Стојан Стојчевски, Ѓорѓи Танушев и Енис Дервиши.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни