Поврзете се со нас

Македонија

Гостивар ја засили одбраната со стопер од Германија (ФОТО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/KFGGostivari

Македонскиот фудбалски прволигаш Гостивар продолжува да го користи зимскиот преоден рок, па така успеа да привлече уште едно име со кое ја засилува одбранбената линија.

Се работи за 32-годишниот Томас Мајснер кој има огромно искуство настапувајќи во својата земја, Холандија и Унгарија. Тој на сениорско ниво започнува со настапи за вториот тим на Мајнц 05 од каде се сели во Борусија Дортмунд (втора екипа) по што следат ангажмани во Дуизбург, Ден Хаг, Вилем Втори, Пушкаш и Ханза Рошток од каде доаѓа во таборот на Гостивар.

Гостиварци првиот дел од сеозната во ПМФЛ го завршија на 5. место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни