Поврзете се со нас

Македонија

Горбок на македонски јазик се одјави од Вардар: Сакам да кажам едно… (ФОТО)

Објавено

на

Искусниот Сергеј Горбок нема во следната натпреварувачка сезона да го носи дресот на Вардар.

Оваа информација рускиот интернационалец ја соопшти преку социјалните мрежи каде на македонскијазик му се заблагодари на клубот, градот, навивачите и Сергеј Самсоненко.

View this post on Instagram

Јас сакам да кажам едно големо благодарам за сите што го имам доживеано во овој клуб. Голема благодарност до сите фанови и градот Скопје. Јас сум многу среќен што успеав да знаат многу луѓе и тие станаа мојот живот. И многу благодарение на Сергеј Samsonenko за најдобар ракометен клуб во светот. Бев среќен да игра во овој клуб со толку прекрасни луѓе. Ви благодариме на сите толку многу💪💪💪👏👏 I want to say a huge thank you to everyone that I have experienced in this club. Many thanks to all the fans and the city of Skopje. I am very happy that I got to know many people and they became my life. And many thanks to Sergey Samsonenko for the best handball club in the world. I was lucky to play in this club with such beautiful people. Thank you all very much💪💪💪🙏🙏🙏

A post shared by Сергей (@gorboksergej) on

Левиот бек во два мандати го носеше „црвено-црниот“ дрес, првиот пат од 2014 до 2016 година за да потоа две сезони игра за Пик Сегед по што во 2018 година се врати во Скопје.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни