Поврзете се со нас

Македонија

Горан Самарџиев нема повеќе да го води Еуро Никел

Објавено

на

Македонскиот кошаркарски прволигаш Еуро Никел ќе добие нов тренер во наредниот период откако раководството одлучи да се раздели со досегашниот предводник Горан Самарџиев.

Самарџиев долго време мина во овој клуб, прво како играч, потоа беше асистент за да 2019 година биде главен на клупата на составот од Кавадарци.

Засега нема информација кој го наследи Самарџиев во Еуро Никел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни