Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Голови кои го одбележаа Ф4 во Келн: Балканците „грмат“ со „проектили“, Карачиќ го комплетираше супер цепелинот (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Барселона е победник и во сезоната 2021/2022 во Лигата на шампионите, трофеј до кој дојде откако на завршниот турнир во Келн беше подобар од Кил, а потоа и од Кјелце.

Фајналфорот донесе четири возбудливи натпревари, многу погодоци, а од нив ЕХФ направи избор на најдобрите пет во кои имаме дури тројца балканци Ненадиќ, Дубњак и Карачиќ. Листата, одбројувањето почнува и завршува со француските репрезентативци Мем и Фабрегас, па уживајте во наредните 95 секунди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни