Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Голот на Меси против Бенфика избран за најдобар во последната сезона на ЛШ (Видео)

Објавено

на

УЕФА денеска преку социјалните мрежи ги соопшти резултатите од гласањето за „Голот на сезоната“ во веќе завршената сезона во Лигата на шампионите, а најмногу гласови добил Лионел Меси.

Аргентинецот веќе не е член на ПСЖ, но и во последната сезона постигнуваше атрактивни голови, при што вниманието на фановите го привлече тој против Бенфика од групната фаза на најелитното европско натпреварување.

Меси маестрално заврши една одлична и атрактивна акција на ПСЖ, со што го доби признанието за најатрактивен погодок за сезоната 2022/23, додека зад него остана Винисиус со голот во дуелот со Манчестер Сити.

На третото место се најде Ерлинг Халанд со голот на дуелот со поранешниот клуб Борусија Дортмунд, а во Топ 10 се вклучени и мајстории на Родри, Де Брујне, Адејеми и Мбапе.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни