Поврзете се со нас

Светски првенства

Голманско чудо: Навас ја има најлудата одбрана на СП (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Костарика успеа да и даде два гола на Германија, ама тоа не беше доволно да се дојде до позитивен резултат или поточно поразот од 4-2 значеше нивна елиминација од Светското првенство.

Ова беше средба во која Кејлор Навас имаше многу работа, а една негова интервенција беше навистина специјална, па може да се каже дека ја има одбраната на досегашниот дел од турнирот.

Имено во 76 минута на неверојатан начин спречи топката да заврши во неговиот гол по ударот на Филкруг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни