Голмански бравури кои не смеете да го пропуштите: Најтрактивните одбрани на годината во ЛШ-Штербик, Омејер, Ландин, Андерсон…(Видео)

omejer

Пред неколку дена ЕХФ го соопшти изборот на најдобрите голови за 2017 година, а местото број еден му припадна на Лука Циндриќ и незаборавниот погодок против Барселона во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Сега одново имаме нови мајстории, поточно најатрактивните одбрани во елитното друшто. Едноставно треба да се опуштите и да уживате во голманските бравури на Штебик, Де Варгас, Ландин, Омејер, Андерсон, Димулан…

Facebook Коментари