Голманска тренинг техника стана вирален хит: Млад Ирец ги воодушеви Де Хеа и Шмајхел (Видео)

degea-smajhel

Сериозните рестрикции за движење на сите страни ширум Европа ги примораа фудбалските ѕвезди да бараат алтернатнивни начини за да останат во форма, а сега едно младо момче од Ирска кое сонува да стане голман примени една техника која стана вирален хит.

Видеото кое се рашири на Твитер доби нависитна милионска распространетост, а за тоа се погрижија и легендариот Питер Шмајхел и Давид Де Хеа кои со огромно задоволство ја проследија фудбалската страст и посветеност која живее во младиот чувар на мрежата…

Facebook Коментари