Поврзете се со нас

Англија

Голманот на Вотфорд се „обиде“ да спречи гол на противникот и стана хит со својот потег (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/WatfordFC

Натпреварот од Чемшионшип меѓу Бристол Сити и Вотфорд донесе реми со по еден гол на двете страни, постигнати уште во првото полувреме.

Сепак, овој дуел го привлече вниманието на фудбалските фанови поради една реакција на гостинскиот голман Бен Хејмер.

36-годишниот голман првично реагираше добро, но ги изнасмеа фановите со начинот на кој реагираше по вториот удар, по кој Твајн погоди за израмнување.

Виралното видео донесе многу интересни коментари, вклучувајќи го тој дека Хејмер ја извел најнепотребната голманска интервенција во историјата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни