Голманот на Црвена Звезда ја насмеа публиката на ,,Емирати” (Видео)

Milan Borjan 1

Голманот на Црвена Звезда, Милан Борјан успеа да ја спаси мрежата на својот тим во Лондон. Во неколку ситуации, искусниот  голман реагираше во право време и беше светла точка на натпреварот, а во еден момент, по несмасното лизгање успеа да го насмее цел стадион. Тој  се лизна и падна кога сакаше да ја дофрли топката со раце, ама за среќа остана неповреден.

 

Facebook Коментари