Поврзете се со нас

Балкан

Голманот Џан со мајсторски потези им ја скри топката на противниците, Јаховиќ ја пропушти последната шанса за реми (ВИДЕО)

Објавено

на

Адис Јаховиќ како капитен вечерва го предводеше Гезтепе на дуелот против Трабзонспор, дуел кој лидерот во Турција го доби со 1-0 со голот на Жервињо во 56 минута.

Домаќините до самиот крај се бореа за позитивен резултат, па во последните секунди во шестнаесетникот на гостите дојде и голманот Ирфан Џан Егрибајат кој направи се да се дојде до гол, па така првиот удар со глава заврши во противникот по што топката одново дојде до него при што одлично се градеше, ја сочува и успеа да му додаде на нашиот Јаховиќ кој биеше високо над рамката од голот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни