Поврзете се со нас

Германија

Голманите во полн сјај-18 клубови, 18 спектакуларни интервенции (ВИДЕО)

Објавено

на

Германската Бундеслига како едно од најдобрите првенства на светот ни понуди квалитетен фудбал, возбудувања, мајстории, рекорди…или едноставно максимално исполнета сезона.

Овој шампионат е познат по тоа што во истиот бранат одлични голмани кои се покажаа во вистински светло, а дека е тоа е така говори и следнава фантастична компилација на најдобрите одбрани на секој клуб.

18 тимови и 18 спектакуларни интервенции-ужувајте во наредните минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни