Поврзете се со нас

Шпанија

Големиот талент на Реал се фаулираше од топката и стана интернет сензација (Видео)

Објавено

на

Такефуша Кубо е фудбалер од кого многу се очекува во блиска иднина и важи за најголемите талент кој доаѓа од Азија, па добро познато е дека Реал Мадриди изминатово лето ги договори неговиоте услуги и го доведе во своите редови откако претходно Јапонецот ја мина школата „Ла Масија“.

Кубо го избра најлутиот ривал како следна дестинација и со самото тоа привлече дополнително внимание, но Зизу и неговите помошници брзо сфатија дека во овој момент најдобро е да добие вистинско искуство во Примера како позајмен фудбалер.

Офанзивниот фудбалер од стартот на сезоната игра за Мајорка и имаше неколку фантастични изданија, но во изминативе неколку часа стана предмет за потсмев на социјалните мрежи поради сцената која ја понуди на последниот тренинг.

Кубо извршуваше рутинска вежба и во еден момент успеа да се сопне од топката по што се струполи на земјата, а бидејќи видеото го сподели и Мајорка, младиот фудбалер веднаш се најде на удар.

Секако, најголем дел од коментарите се поврзани за коронавирусот, односно какво влијание имала карантинската пауза врз професионалните фудбалери….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни