Поврзете се со нас

Македонија

Големиот борец има нов клуб: Петровиќ се врати во Тиквеш

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Милован Петровиќ е најновото засилување за тимот на ГФК Тиквеш 1930.

Големиот борец се враќа дома во клубот во кој ја започна кариерата и ќе биде нова опција на средината на теренот за тренерот Мојсов.

Петровиќ има 34 години, а во досегашната кариера освен на нашата сцена играше и во Хрватска, Романија, Грција, Црна Гора, Србија и на Малдивите.

Само за потсетување Тиквеш ова лето ќе не претставува во  квалификациите за Конференциската лига на УЕФА, прв противник му е Бреидаблик од Исланд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни