Поврзете се со нас

Англија

Големи три бода: Евертон ги реши „шумарите“ на „Гудисон Парк“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Everton

Екипата на Евертон оствари важна победа над Нотингем Форест од 2-0 во првата средба од денешната програма во Премиер лигата.

„Карамелите“ доживеаа вистински дебакл во минатото коло во соочувањето со Челси (6-0), па денешниот резултат им беше повеќе од потребен во борбата за опстанок во елитната англиска конкуренција.

Резултатот беше отворен во 29 минута, а трите бода беа потврдени во 76 минута преку Мекнил.

Everton [2]-0 Nottingham Forest- Mcneil 75′
byu/Chelseatilidie insoccer

Во финишот имаше и една непријатна ситуација, Бето остана без свест по дуелот со Гибс Вајт и напаѓачот превентивно е пренесе во болница.

Со 30 бода „карамелите“ се на 16. место на табелата, Нотингем со 26 е на 17. позиција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни