Поврзете се со нас

Германија

Големата ѕвезда на Баерн го напушти стадионот со патерици, Тухел ги загрижи фановите: Се работи за сериозна повреда (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Баерн Минхен повторно ќе направеше од „готово-вересија“ и малку фалеше да остане без цел плен на добиен меч, но сепак во финишиот успеа да се одбрани и го победи Аугзбург со 2:3.

Тренерот Томас Тухел не можеше целосно да биде задоволен од изданието на неговите фудбалери кои повторно попуштија со концентрацијата, меѓутоа уште полоша вест за него беше тешката повреда на Кингсли Коман.

Французинот си нанесе штета уште во првото полувреме и уште на самиот старт можеше да се намириса дека се работи за посериозна повреда, а стравувањата на навивачите добија потврда со видеата кои пристигнаа од стадионот и со изјавата на Тухел.

Коман го напуштил стадионот во Аугзбург со патерици, а Тухел се плаши дека станува збор за кинење на лигаментите на коленото.

– Станува збор за повреда на коленото. Не изгледа добро, искрено, изгледа на сериозна повреда. Ќе мора да ги почекаме тестовите, но прогнозите се дека нема да може да сметаме на него долго време, – изјави Тухел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни