Поврзете се со нас

Балкан

Голема радост меѓу фановите на Звезда: Теодосиќ кажа „ДА“ (Фото)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkcrvenazvezda

Црвена Звезда ја заврши сезоната со освоени титули во АБА лигата и домашното првенство, но остварените победи над Партизан само ги зголемуваат амбициите за наредната сезона.

„Црвено-белите“ потфрлија во Европа и главна цел ќе биде да се подобри впечатокот во Евролигата, а за да се оствари тоа, ќе мора тимот да се засили, но и да се задржат најдобрите алки во ростерот.

Звезда во раната фаза на месец јуни го потврди Урош Плавшиќ како ново засилување, ги продолжи договорит на Лазиќ, Гедраитис и Боломбoj, а тоа го направи и со Милош Теодосиќ.

Ветеранот кој важи за кошаркарски магионичар ќе игра за Звезда и наредната сезона, а ова е вест која ги израдува сите навивачи на клубот.

– Освојувачот на тројната круна со Црвена Звезда и еден од најдобрите играчи кои ги имала Србија го продолжи договорот со скниот клуб и ќе го носи црвено-белиот дрес и наредната сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни