Поврзете се со нас

Формула 1

Голем шампион, уште поголем човек: Фетел чистеше губре од трибините на Силверстоун (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот светски првак во Формула 1, Себастијан Фетел не се прослави на вчерашната трка за Големата награда на Велика Британија каде воедно и не ја заврши трката на патеката Силверстоун.

Поради ова тој имаше причина да биде лут, незадоволен, но четирикраниот светски шампион уште еднаш покажа дека е еден од добрите момци во овој спорт.

Имено Германецот по завршувањето на трката собираше ѓубре од трибините. Фетел можеше веднаш да си замине и да одмори како сите негови колеги, ѕвезди, но тој се одлучи да им помогне на служните кои имаа доста работа откако околу 140.000 гледачи ја проследија трката, ама истите оставија и голем неред зад себе.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни