Поврзете се со нас

Македонија

Голден Арт КЛ7 го промовираше наследникот на Бошковски

Објавено

на

blank

Екипата на Голден Арт КЛ7 официјално го промовираше наследникот на Андон Бошковски-тоа е поранешниот македонски репрезентативец Игор Котески.

Котески многу добро ги познава состојбите на домашната ракометна сцена, долго време беше активен како играч за да потоа како тренер работи во младинскатa екипа на Вардар, РК Македонија, Драчево, Пролет, Бутел и Металург 2.

Главната цел за Котески е да обезбеди опстанок за тимот на КЛ7. Од клубот му посакаа среќа во работата, успешни резултати, како и развој и надградба на младите играчи што всушност и е филофија на овој ракометниот суперлигаш.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни