Поврзете се со нас

Англија

Гол на сезоната: Гарначо со спектакуларни „ножички“ донесе водство за Јунајтед на „Гудисон Парк“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Јунајтед уште во раната фаза дојде до водство во пресметката со Евертон на „Гудисон Парк“, а за тоа е заслужен младиот Алехандро Гарначо.

Аргентинскиот интернационалец даде спектакуларен погодок со „ножички“ во 3 минута, мајсторија со која можеби го добивме и голот на сезоната во Премиер лигата.

— Manchester United Die Hard Fans (@DieHardUtdFans) November 26, 2023

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни