Поврзете се со нас

Свет

Гол на кариерата: Поранешен играч на Арсенал и Сити погоди од половина терен (ВИДЕО)

Објавено

на

Фудбалските кариери можат да донесат многу подеми и падови, но и тоа е дел од патувањето, приказната низ која минуваат дел од професионалниците.

Сите оние кои подолго време ги прата возбудувањата сигурно се сеќаваат на некогашниот францускиот репрезентативец и екс член на Арсенал и Манчестер Сити, Гаел Клиши.

Клиши во јули ќе го прослави 38 роденден, но тој се уште е активен и сега настапува во Швајцарија во тимот на Сервет каде вчера го даде голот на кариерата.

Тој успеа да погоди скоро од половина терен на пресметката против Сион која убедливо ја добија домаќините со 5-0.


Дел од фановите беа зачудени што Французинот се уште настапува, па коментираа:

-Клиши се уште игра? Не сум го слушнал неговото име со векови, -беа дел од коментарите

Инаку Гаел по авантурите во Арсенал и Сити настапуваше во Турција во редовите на Истанбул Башакшехир.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни