Поврзете се со нас

Свет

Гол кој ќе врти: „Пета магија“ на големиот италијански талент (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Италија обезбеди пласман во полуфиналето на Светското првенство за играчи до 20 години и тоа откако со 3-1 ја совлада репрезентацијата на Колумбија.

„Нероаѕурите“ многу добро знаеја што сакаат на овој меч, постигнаа голови во вистинско време, а еден од нив беше вистинско ремек дело на 17-годишниот Франческо Пио Еспозито.

Талентот на Интер изведе магија и со пета ја затресе мрежата на противникот на стартот на второто полувреме.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни