Поврзете се со нас

Свет

Гол кој ќе го памети до крајот на животот: Бернардески погоди директно од корнер (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/torontofc

Федерико Бернардески не е повеќе во фокусот на италијанската и европската јавност, а причината за тоа е неговата преселба во Канада во тимот на Торонто за кого настапува од минатата година.

Бернардески се реши доста рано (28, во февруари го прослави 29 роденден) да замине на „печалба“ надвор од Европа, поточно сега главниот фокус му е МЛС лигата каде по 6 кола веќе има 3 гола и 2 асистенции.

Последниот го даде рано утрово на дуелот против Шарлот и истиот беше ремек дело затоа што дојде директно од корнер. Оваа мајсторија Италијанецот ќе ја памети до крајот на неговиот живот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни